Samochody można odsprzedać wyspecjalizowanym firmom zajmującym się skupem samochodów. Przy sprzedaży samochodu w ramach usługi odkupu nie jest brana pod uwagę marka, rok produkcji i stan techniczny samochodu. Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet i jest popularne w serwisach samochodowych. Kto zyskuje na sprzedaży samochodów i kiedy to robić?

Co zrobić jeśli Twój samochód wymaga kosztownych napraw?

Wiele osób kupuje nowe samochody, aby uniknąć wysokich kosztów utrzymania związanych ze starszymi samochodami. Oczekuje się, że te koszty utrzymania wzrosną wraz ze starzeniem się samochodu. W niektórych przypadkach bardziej opłacalny może być zakup nowego samochodu niż naprawa starego. Na przykład, jeśli stary samochód jest w złym stanie, jego wartość odsprzedaży będzie niska, a gdybyśmy zdecydowali się przywrócić go do dawnej świetności, koszt naprawy przewyższyłby potencjalne przychody.

Auto jest sprawne i można je sprzedać 

Jedną z korzystnych opcji jest sprzedaż samockodu – wtedy nie musisz inwestować zbędnych środków. W rzeczywistości nie musisz nawet wykonywać podstawowych czynności, takich jak mycie samochodu czy odkurzanie. Po prostu przyjedziesz samochód do skupu samochodowego i od razu możesz go sprzedać – ani złotówka nie zostanie wydana na środki przygotowawcze, a transakcje sprzedaży sfinalizujesz tego samego dnia.

Auto nadaje się tylko na złom i nie można go naprawić 

Niektóre samochody nigdy nie znajdują właściciela. W starych samochodach zdarza się, że gdy naprawisz jedną rzecz inna się psuje – i koło się zamyka. Zamiast nieustannie wykonywać czynności związane z naprawą trzeba przyznać, że samochód nadaje się tylko na złom. Wcześnie podjęta decyzja pozwoli Ci zaoszczędzić kłopotu ze znalezieniem klienta.
Możesz również skorzystać z usług skupu, który daje klientom możliwość sprzedaży złomowanego samochodu bez wychodzenia z domu. Takie samochody skup złomu odbiera bezpośrednio od osób chcących je sprzedać, a następnie demontuje części w autoryzowanym punkcie recyklingowym. Płacą za to uczciwą cenę – wyliczaną w oparciu o wagę pojazdu i cenę za kilogram. Przy dużych samochodach, i dość wysokiej cenie złomu, można na tym nieźle zarobić. Tak więc oddanie samochodu do skupu może być całkiem opłacalne! 

Co jeśli w ogóle nie masz na to czasu

Wielu użytkowników starych pojazdów nie ma wolnego czasu, lub po prostu nie chce przeznaczać go na taką aktywność, ponieważ sprzedaż samochodu może być czasochłonna. Od konserwacji wizualnej i technicznej, przez kosmetyki i czyszczenie auta, po fotografię i umieszczanie ogłoszeń.
Co więcej, proces sprzedaży na tym się nie kończy – nadal musisz odbierać telefony od potencjalnych nabywców, czasami odpowiadać na e-maile i umawiać się na spotkania. Jeśli więc spojrzymy na wszystkie godziny spędzone na sprzedaży samochodu, to często okazuje się, że robienie tego samemu jest bezcelowe. Załóżmy na przykład, że spędzamy 20 godzin na sprzedaży. Jeśli pomnożymy to przez stawkę za którą pracujemy na umowie, lub świadczymy usługi jako zleceniobiorca, to dla wielu spędzanie tego czasu na sprzedaży samochodu jest zupełnie nieopłacalne, ponieważ zarobiliby więcej jeśli w pełni poświęciliby się swojej pracy.
Oczywiste jest też to, że przy sprzedaży samochodu pobierana jest prowizja za pośrednictwo kupującego, ale istnieje wiele sytuacji, w których pomimo opłaty kupującego nadal jest to opłacalne.

Jakie samochody możemy oddać do skupu

Skup samochodów to usługa, która pozwala w razie potrzeby odsprzedać prawie każdy pojazd.
Auto skupy odkupują od klientów samochody wielu marek i roczników – przy różnych warunkach technicznych i prawnych – np. skup samochodów Kraków.

Skup samochodów może odkupić następujące pojazdy

  • powypadkowe,
  • uszkodzone,
  • stare,
  • spalone,
  • niekompletne,
  • zardzewiałe,
  • uszkodzone całkowicie,
  • czy też po aktach wandalizmu.

Ponadto, wiele skupów umożliwia również sprzedaż pojazdów z pewnymi wadami prawnymi – takimi jak np. brak ważnego ubezpieczenia OC, brak przeglądu, brak dowodu rejestracyjnego pojazdu, czy też brak tablic rejestracyjnych.

Gdzie najlepiej oddać swój stary samochód – skup aut czy szrot?

Jak w pełni uzyskać wartość swojego samochodu? Możesz wykorzystać więcej niż jedną szansę sprzedaży. Samochód możesz sprzedać na nowe, sprawne części i otrzymasz atrakcyjną ofertę, a resztę uszkodzonych części oraz karoserię możesz sprzedać jako złom do użytku wszystkich części samochodu. Dzięki takiemu podejściu sprzedający jest w stanie zmaksymalizować zysk ze sprzedaży swojego starego samochodu. Podane rozwiązanie nie zawsze jest jedyne i należy rozważyć różne opcje. Czasami warto poszukać nieco bardziej skomplikowanych wariantów, które są po prostu najbardziej opłacalne.
Mówi się, że kierowca jest szczęśliwy podwójnie – kiedy kupuje samochód i kiedy go sprzedaje. Niestety sprzedaż nie zawsze odbywa się szybko, w idealnych warunkach, i z najwyższym zyskiem dla sprzedającego. Auta powypadkowe, lub bardzo awaryjne, często nadają się tylko do skupu, bo żadna osoba prywatna nie podejmie się tak kosztownej naprawy. Sprzedaż samochodu w kiepskim stanie musi być prowadzona na zimno i racjonalnie, co czasami wymaga trudnych, ale korzystnych finansowo decyzji. Na pewno nie pożałujesz swojego wyboru, jeśli dodatkowe pieniądze ze sprzedaży samochodu będziesz mógł finalnie przeznaczyć na zakup nowego auta.

Awaria głównych komponentów i podzespołów – warto się temu przyjrzeć 

Podzespoły i układy samochodowe mają swoją hierarchię, według której najlepiej ocenić, czy samochód nadaje się jeszcze do naprawy, czy też bardziej opłaca się go zezłomować. Takie błahe elementy jak wycieraczki czy kierunkowskazy można naprawić za niewielką opłatą i bez problemu jeździć autem. Z drugiej strony naprawa bardzo ważnych części – takich jak silnik, sprzęgło czy hamulce, może wiązać się z wysokimi kosztami, czasami nawet większymi od wartości całego samochodu. Jeśli okaże się, że naprawa części samochodowych, lub całych podzespołów, jest nieopłacalna, wówczas oddanie auta do skupu to najlepsza decyzja.

Call Now ButtonTel. 451 223 384